Nowości,  Teściowe muszą zniknąć

O teściach słów kilka

Kryminały pobudzają naszą fantazję. Wszystko przez to, że nasze głowy zaczynają rozpracowywać zagadki, jakie w tych książkach zawsze można znaleźć. Kto jest winny? Kto jest odpowiedzialny za zbrodnie, jakie zostały popełnione? Zagadek jest dużo, a czytelnik razem z głównymi bohaterami książki stara się je rozwiązać i znaleźć winną osobę. Kryminały i powieści sensacyjne mają w sobie coś wspaniałego, coś nieziemskiego, coś wciągającego do utraty tchu. Doskonałe książki tego rodzaju pisze Alex Rogoziński, który zaprasza do czytania “Teściowe muszą zniknąć“.

Nieco inny kryminał

Chociaż, jeżeli ktoś spodziewa się standardowego kryminału, to musi wiedzieć, że Rogoziński to autor, który dzięki swoim trzem książkom zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. To naprawdę doskonale skonstruowane książki, które wprowadzają czytelnika w świat wspaniałych zagadek, których nikt tak naprawdę się nie spodziewa. Przy tym co serwuje nam Rogoziński nie sposób się nie uśmiechnąć. Jego książki to doskonała propozycja dla osób, które lubią humor doskonale wymieszany z ogromną dawką humoru. Wychodząc za mąż, czy też biorąc sobie żonę, na ogół w pakiecie dostajemy teściów. Czasem Ci uwielbiają się tak samo, jak swoje dzieci, a czasem jest wręcz odwrotnie. Do tej drugiej sytuacji dochodzi w przypadku małżeństwa Amelii i Janusza. Młodzi bardzo się kochają, ale teściowe nienawidzą się i to z ogromna wzajemnością.

Dwa charaktery

Patrząc na Kazimierę jasno można dojść do wniosku, że nie ma chyba bardziej bogobojnej osoby od niej. Wierzy we wszystkie prawdy święte, regularnie część pieniędzy wysyła na kościół i inne pobożne instytucje. Masoni, lewactwo i wszelkie LGBT – z tym jest na niej. Maja to jej zupełnie przeciwieństwo. Żyje w konkubinacie, wspiera środowisko LGBT i na dodatek uznaje tylko i wyłącznie święty spokój. Kobiety nie lubią rodzinnych spotkań, ponieważ pomiędzy nimi naprawdę mocno iskrzy. Dochodzi jednak do takiej sytuacji, że będą musiały zjednoczyć swoje siły. Ich dzieci – Amelia i Janusz – mają spore kłopoty. I wychodzi na to, że tylko one będą w stanie pomóc wyplątać im się z tego w co się wpakowali. Tylko dla żadnej z nich nie będzie to łatwe zadanie. Czy łatwo jest bowiem przełamać niechęć wobec drugiej osoby? Oczywiście, że nie. Ale czego się nie robi dla dzieci? “Teściowe muszą zniknąć” Alexa Rogozińskiego to jeden z najlepszych kryminałów, który zapewnia doskonałą dawkę humoru i ogrom wspaniałych zagadek kryminalnych.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com